Rusya üyelikten atılmıştı! Trump'ın teklifine Kremlin'den jet yanıt

 G7  Zirvesi için Fransa'da bulunan  ABD  Başkanı Donald  Trump  , Rusya'nın gelecek yılki toplantıya davet etmesinin 'mümkün olduğunu' bir kez daha dile getirdi.

haber7
0

Fransa daki  G7  Zirvesi kapsamında temaslarına başlayan  ABD  Başkanı Donald  Trump  , kahvaltı için İngiltere Başbakanı  Boris Johnson  ile bir araya geldi.  Trump  , gelecek yıl  ABD  nin ev sahipliği yapacağı zirveye  Rusya  yı davet etmesinin mümkün olduğunu bir kez daha dile getirdi.

 

 

RUSYA DAN  jet  YANIT

Kremlin Sözcüsü  Dmitriy Peskov  ise bu açıklamaya hızlı bir  yanıt  verdi ve "Böyle bir davet gelirse  Kremlin  değerlendirecektir" açıklaması yaptı.

TRUMP UZUN ZAMANDIR GÜNDEMDE TUTUYORDU

Trump 20 Ağustos ta  Beyaz Saray  da  Romanya  Devlet Başkanı  Klaus Iohannis  ile birlikte gerçekleştireceği toplantı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada ,  Rusya  nın  G7  ye geri dönmesine ve grubun çalışmalarının  G8  formatında devam etmesine itiraz etmeyeceğini kaydetmişti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü  Mariya Zaharova  ise somut öneriler bekledikleri yönünde bir cevap vermişti.

2014 TE ÜYELİĞİ FES EDİLMİŞTİ

Rusya nın  G8  üyeliği , topluluğunun diğer yedi üyesi tarafından , 2014 te  Kırım  ın yasadışı ilhakı ve  Ukrayna  politikası gerekçe gösterilerek askıya alınmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =