Bakanlıktan o caniyle ilgili açıklama: Öğretmen değil

Milli Eğitim Bakanlığından , Gaziantep'te doğumdan sonra hastane yatağında boşanma aşamasındaki eşini bıçaklayan kişinin , öğretmenlik mesleğiyle irtibatının bulunmadığı bildirildi.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada , bazı basın yayın organlarında  Gaziantep  te yeni doğum yapan 3 çocuk annesi Güldane Y nin hastanede yatarken boşanma aşamasındaki matematik öğretmeni eşi Ahmet Y. tarafından dövülerek ve bıçaklanarak yaralandığına ilişkin haberlerin yer aldığı belirtildi.

İnceleme sonucunda saldırıyı gerçekleştiren Ahmet Y nin  öğretmen  olmadığı , fen-edebiyat fakültesi mezunu şüphelinin , Aralık 2013-Mayıs 2014 tarihlerinde ücretli  öğretmen  olarak görev yaptığı ancak bu tarihten sonra öğretmenlik mesleğiyle hiçbir irtibatının bulunmadığının tespit edildiği açıklandı.

HASTANEDE ODASINDA DEHŞET

Dün doğum için hastaneye giden Güldane Y. , öğle saatlerinde , erkek bebek dünyaya getirdi. Ahmet Y. de annesi ile öğleden sonra hastaneye gelip , bebeğini gördükten sonra oradan ayrıldı.

Gece saatlerinde yeniden hastaneye gelen Ahmet Y. , eşini eve dönmesi konusunda ikna etmeye çalıştı. Güldane Y. eşinin teklifini kabul etmeyerek , hastaneden ayrılmasını istedi. Bunun üzerine Ahmet Y. , yanında getirdiği bıçakla Güldane Y. yi başından , kolundan ve yüzünden yaralayıp dövmeye başladı. Bu sırada Güldane Y. nin yanında refakatçi olarak kalan ablası Seda Güvercin in araya girip , yardım istemesi üzerine gelen hastane güvenliği Ahmet Y. yi etkisiz hale ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =