Şam'da İran hedeflerini vurduk

 İsrail  ordusu ,  İsrail  askeri hedeflerine karşı planlanan bir saldırıyı engellemek için Suriye'nin başkenti Şam'da İran'a ait hedeflere hava saldırıları düzenlediğini açıkladı.

haber7
0

İsrail ordusu , dün gece Suriye’nin başkenti  Şam  ın Akraba beldesinde  İran   Devrim Muhafızları  na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs e ait hedeflere hava saldırıları düzenlediğini açıkladı.

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee , "İsrail savaş uçakları ,  İran   Devrim Muhafızları  na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs tarafından  İsrail  hedeflerine yönelik insansız hava araçları ile planlanan saldırıyı önlemek için  Şam  ın güneydoğusunda Akraba köyünde birçok hedefi vurdu" ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanı Binyamin  Netanyahu  da savaş uçaklarının  Suriye  de önemli bir hedefi vurduğunu ,  İsrail  e karşı planlanan büyük bir operasyonu engellendiğini ve orduya hazır olma talimatını verdiğini söyledi. Suriye resmi haber ajansı SANA ,  Suriye  hava savunma sistemlerinin  İsrail  in havadan düzenlediği füze saldırısını geri püskürttüğünü , birçok füzenin imha edildiğini duyurdu. Yerel kaynaklar ,  Şam  da büyük patlama seslerinin duyulduğunu ifade etti. Saldırıda ölü veya yaralı olup olmadığına ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.    

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =