Fındığı anlatan film 'randıman'ın çekimleri devam ediyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığının 'İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesi'ndeki 13 filmden biri olan 'Randıman' adlı  sinema  filminin  çekimleri  sürüyor.

haber7
0

Yönetmenliğini Mehmet Hoşnut ve genel yönetmenliğini Emrah Saltık ın yaptığı , senaryosunu Kerim Aydemir in yazdığı filmin çekimleri , Altınordu ilçe merkezi ve Karaoluk Şelalesi nin ardından Ünye  Tekkiraz  , Yeşilkent mahalleleri ve  Ünye  ilçe merkezinde  devam  ediyor.

ÜNYE ŞİVESİ İLK KEZ BEYAZ PERDEYE TAŞINIYOR

Ordu nun aile yapısı ve kültürünü işleyen komedi filminde Bilge Yalçınkaya , Cezmi Baskın ve Feriha Eyüboğlu nun aralarında olduğu oyuncular rol alıyor.

Filmin genel yönetmeni  Emrah Saltık  , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Ünye  şivesinin ilk kez beyaz perdeye taşındığını söyledi.

Ünye ye önceki gelişinde şivenin farkına vardığını belirten Saltık , "Hatta bana söylediklerinde  Ünye  nin şivesi mi var? demiştim ama varmış , ben de gördüm. Ekibi buna motive etmek bayağı zor oldu. Özel çalışma yaptık. Hatta  Cezmi Baskın  bayağı zorlandı ama bütün oyuncularımız buna motive oldu." diye konuştu.

Ünye halkının şivelerini beyaz perdede gördüklerinde çok heyecanlanacaklarını dile getiren Saltık , "Başka bir şiveyi duymak , sinemada bir ilki yapmak bizim açımızdan çok önemli. Yönetmenimiz  Mehmet Hoşnut  da o anlamda öncülük etti. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =