BBP lideri Destici: HDP'nin aslında kapatılması lazım

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa  Destici  , "Bugün  HDP  adı altında PKK'ya hizmet eden bu partinin  aslında   kapatılması  lazım. Dünyanın hiçbir yerinde terörle iltisakı olan , terörü

haber7
0

İznik ilçesinde Nilüfer Hatun İmarethanesi ziyaretinin ardından gazetecileri açıklamalarda bulunan  Destici  , çözüm sürecinin hatalı bir karar olduğunu , bunun yanlışlığını geçmişte de ifade ettiklerini söyledi.

Fark edilir edilmez bu yanlıştan süratle dönüldüğünü  belirten  Destici  , şöyle konuştu:

"Şu anda terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele var. Başarılı da gidiyor. İnşallah geçmişte yapılan hatalardan ders alacağız ama geçmişe de takılıp kalmayacağız. Geçmişin bedellerini bu millet ağır ödedi. Elbetteki oradaki yanışların , hataların suçu kimdeyse bunlar da topluma hem siyaseten hem hukuken hesabını verirler."

Destici , 3 büyükşehir belediyesine kayyum atanmasının yüzde 100 doğru olduğunu vurgulayarak , şunları kaydetti:

"Peşinin de gelmesi lazım. Çünkü sadece bu üç belediye değil onlarca , belki yüzlerce belediye var. Bugün  HDP  adı altında PKK ya hizmet eden bu partinin  aslında   kapatılması  lazım. Dünyanın hiçbir yerinde terörle iltisakı olan , terörü öven , terörist cenazesine giden , teröristi şehit olarak , kendi adamı olarak gören hiçbir parti , hiçbir siyasetçiye müsamaha edilmez.

Bakın 3 belediye başkanı alındı. Üçünün de ağzından Bize neden haksızlık yapılıyor , bizim terörle , PKK ile ne alakamız var ,  biz asla onlara destek vermiyorduk gibi sözler , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =