HDP'li belediye meclis üyesi bu sözlerle istifa etti

 HDP  Midyat  belediye   meclis   üyesi  Bedii Alğaç , partisine tepki göstererek  istifa  etti. HDP'de etnik köken siyasetinin yapıldığını vurgulayan Alğaç , "Vatan , millet ve memlekete hizmet anlayışını görmedi

haber7
0

31 Mart yerel seçimlerinde  Mardin  in Midyat ilçesinde  HDP  den  belediye   meclis  üyesi seçilen  Bedii Alğaç  , partisinin siyaset anlayışına tepki göstererek  istifa  etti.  HDP  nin etnik köken siyaseti üzerinden ülkeyi ayrıştırdığını ve bölmeyi amaçladığını kaydeden Alğaç , "Parti içinde hizipçilik ve etnik köken siyaseti yapılıyor" dedi. 

İstifa kararını açıklama yaparak duyuran Alğaç , şu ifadeleri kullandı:

"31 Mart yerel seçimlerinde , milletim ve devletime hizmet etmek inancıyla  HDP  den  meclis  üyesi seçildim. Ancak benim düşünce ve fikirlerimle bağdaşmadığını gördüm.

Parti içinde hizipçilik ve etnik köken siyaseti yapılmaktadır. Vatan , millet ve memlekete hizmet anlayışını görmedim.

Benim siyasi anlayışım ülkem ve vatanım için çalışmaktır. Ayrıştıran , bölenler ile siyaset yapmayı kişiliğime aykırı buluyorum. Bundan dolayı  HDP  de siyaset yapmam imkansız hale gelmiştir.

Bugün itibariyle  HDP  üyeliğimden  istifa  ediyorum."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =