İran alıkoymuştu! Petrol tankerinin sahibi Putin'e mektup yolladı

 İran  Devrim Muhafızları Ordusu tarafından geçen ay Hürmüz Boğazı'nda alıkonulan  Petrol   tankerinin   sahibi   Stena Bulk  LLC şirketi ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin’e  mektup  göndererek , tankerin serbest bırakıl

haber7
0

Bloomberg’in merkezi Stockholm’de bulunan finans gazetesi Dagens Industri ye dayandırdığı habere göre , 19 Temmuz dan bu yana  İran  tarafından alıkonulan tanker Stena Impero nun  sahibi   Stena Bulk  LLC nin Üst Yöneticisi Erik Hanell , tankerin serbest bırakılmasında yardımcı olması için  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin’e  mektup  gönderildiğini açıkladı.

Hanell , tankerin yakın zamanda serbest bırakılacağına dair haberler karşısında "temkinli bir iyimserlik" içerisinde olduklarını ancak henüz şirket yönetimine  İran  dan bu yönde alınmış bir kararın iletilmediğini söyledi.

Şirketin , Hindistan Başbakanı Narenda Modi’ye de tankerin serbest bırakılmasında yardımcı olması için  mektup  gönderdiği fakat şu ana kadar her iki liderden de herhangi bir cevap alınamadığı belirtildi.

Haberde , alıkonulan  Petrol   tankerinin  mürettebatının Rusya ve Hindistan vatandaşı olduğu için şirketin Moskova ve Yeni Delhi yönetiminden yardım istediği kaydedildi.

İRAN TANKERİ SERBEST BIRAKILMIŞTI

İngiltere ye bağlı Cebelitarık Özerk Yönetimi , Suriye ye yönelik ambargoları ihlal ettiği gerekçesiyle  İran  a ait Panama bayraklı tanker Grace 1 i , 4 Temmuz da alıkoymuştu. 

İran Devrim Muhafızları Ordusu da 19 Temmuz da İngiltere bayraklı  Petrol  tankeri Steno Impero ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =