Bakan Kurum açıklamıştı! Ve Bodrum'da yıkım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projelerin kaçak olan kısımlarına kepçeler ve dozerler girdi.

haber7
0

Muğla nın Bodrum ilçesinde , imara aykırılıkları olduğu belirlenen rezidans ve villa inşaatı projesinin bazı bölümlerinde  yıkım  işlemi başlatıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait tekneyle  Bodrum  da 20 Ağustos ta kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşmayla mücadele denetimlerine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , Gökçebel , Gündoğan , Göltürkbükü ve Torba mevkilerinin kıyı şeridinde imara aykırı olduğu tespit edilen inşaatlara ilişkin yetkililerden bilgi aldı. 

Göltürkbükü ve Gündoğan sınırında bulunan rezidans , villa ve otel inşaatı projesinde de inceleme yapan  Kurum  , projedeki imara aykırı olan kısımları yerinde tespit etti. 

Rezidans ve villa kısmının büyük bir bölümü tamamlanan projenin kıyı kısmına  Bakan  alanda yer alan 35 metre yüksekliğindeki asansör kulesi ve geçiş koridoruyla ilgili  Bodrum  Belediyesi görevlilerinin zabıt tuttuğu belirtilen yapıda , "Kıyı Kenar Kanunu na muhalefet" nedeniyle  Bodrum  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Birimi ekipleri tarafından  yıkım  işlemi başlatıldı. 

İş makinelerinin ulaşımının sağlanamadığı yapıdaki bazı noktalarda  yıkım  , asansöre işçilerce iskele kurularak beton bloklar kesilerek gerçekleştiriliyor.  yıkım  sırasında jandarma ve zabıta ekipleri de bölgede tedbir amacıyla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =