Duyan bankaya koştu! Bir yılın en düşük seviyesinde

Bankaların  konut  kredisi  faiz  oranları büyük bir hızla düşmeye devam ediyor. Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99  konut  kredisi kampanyası sonrası özel bankalarda da faizler hızla düşünce  konut  kredisi  faiz  o

haber7
0

Merkez Bankası tarafından 25 Temmuz tarihinde açıklanan 425 baz puanlık  faiz  indirimi kararı sonrası bankaların kredi  faiz  oranları büyük bir hızla düştü. 

İpotekli Satışlar Ağustos Ayında Rekor Kıracak

Merkez Bankası tarafından yapılan kredi  faiz  indirimi hamlesi sonrasında kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99  konut  kredisi kampanyası beklenen etkiyi yarattı. 

Özel bankaların kredi  faiz  oranları için de yapılan indirimler sonrasında  konut  kredisi  faiz  oranları aylık ve yıllık ortalama bileşik  faiz  dikkate alındığında son 1  yılın  en düşük seviyesine geldi. 

Yaşanan düşüş ile vatandaşın  konut  kredisi talebi artış gösterdi. Kamu bankaları rekor sayıda  konut  kredisi başvurusu alırken Ağustos ve Eylül ayında bu etki ile ipotekli  konut  satışları rakamlarının rekor tazelemesi bekleniyor. 

Aylık  konut  Kredisi  faiz  Oranları Ortalaması 2 Haftada Yüzde 1.13 e Geriledi

Konu hakkında özel bir yazı hazırlayan Sabah Gazetesi yazarı Seda Tabak "Merkez Bankası verilerine göre  konut  kredisinde 26 Temmuz da yüzde 20.49 , 2 Ağustos ta ise yüzde 18.45 olan yıllık ortalama bileşik  faiz  , 9 Ağustos ta yüzde 13.64 e geriledi.  konut  kredisinde 1 haftada 4.7 , 22 haftada ise 6.8 puanlık düşüş oldu. Aylık  faiz  ise 2 haftada yüzde 1.70 den 1.13 e geriledi" diyerek faizlerde yaşanan geri çekilmeye dikkat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =