"Mercedes Kadir" artık dünya çapında da tanınıyor

Malatya'da "Mercedes Kadir" olarak bilinen Fatih Kaydı'nın  balmumu  heykeli yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi'ndeki yerini alan  heykel  , vatandaşlardan ilgi görüyor.

haber7
0

Sopasıyla her gün kilometrelerce yol yürüyen , trafik ışıklarında durup yayalara yol veren ve sözde otomobilini kullanmadığı zamanlarda park eden "Mercedes Kadir"in balmumundan heykeli yapıldı.

Akli dengesi yerinde olmayan , gününü yaklaşık 3 metre uzunluğunda , 10 kilogram ağırlığındaki kavak ağacından yapılan sopanın üzerinde geçiren ve "Mercedes Kadir" olarak tanınan  Fatih Kaydı  nın  Malatya  Büyükşehir Belediyesi  Kent Müzesi  ndeki balmumundan yapılan heykeli , ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Malatyalıların sevgi gösterisinde ve yardımda bulunduğu  Fatih Kaydı  ,  balmumu  heykelinin de yapılmasıyla adeta  Malatya  nın maskotu oldu.

Yaklaşık 1 ayda yapılan  balmumu   heykel  , ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

"ARTIK YURT DIŞINDA DA BİLİNİYOR"

Kent Müzesi nde görevli  Bekir Aslan  , AA muhabirine yaptığı açıklamada , heykelin kendilerini mutlu ettiğini ve vatandaşlar tarafından çok beğenildiğini söyledi.

Ziyaretçilerin özellikle "Mercedes Kadir"i görmek için müzeye geldiklerini anlatan Aslan , "Mercedes  Kadir  de haftada bir buraya geliyor. Kendi heykelini görünce mutlu oluyor. Arkada oturtup vatandaşlarla sohbet ettiriyoruz , çay ikram ediyoruz. Malatya’yı kayısıdan sonra en iyi temsil eden  Kadir  dir." dedi.

"Mercedes ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =