Memur-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Heyetine başvurdu

 Memur-Sen  Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ,  Kamu   Görevlileri   Hakem   Heyetine  başvuruya ilişkin , "Kamu iş vereni nasıl bir tespit tutanağı tutmuşsa biz de uzlaşılan ve uzlaşılmayan konularla ilgili içeride yapılan

haber7
0

Memur-Sen , uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmeleri sonrasında  Kamu  Görevlileri  Hakem   Heyetine  başvurdu.

Başvurusu sonrasında Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında basın mensuplarına açıklamada bulunan Tonbul , 1 Ağustos ta başlayan toplu sözleşme sürecinin uyuşmazlıkla sonuçlandığını belirterek , Hakem Kuruluna itiraz dilekçelerini 11 hizmet kolu ve  Memur-Sen  adına sunduklarını söyledi.

Tonbul , memurlarla ilk toplu sözleşmenin 2012 de yapıldığını hatırlatarak ,  Kamu   Hakem  kurulunun da bugüne kadar 3 kez toplandığını belirtti. Gelinen noktada , toplu sözleşme süresinin kısaldığını ve bayram tatilinin araya girdiğini ifade eden Tonbul , "Müzakerelerin zamanında ve yeteri kadar yapılamaması ve çeşitli nedenlerle uzamış , stresli bir dönem geçirmiş durumdayız." ifadesini kullandı.

"Toplu sözleşmenin her birisi birbirinden bağımsızdır"

Toplu sözleşme sürecinde yapılan çalışmaların gelinen aşamada yok hükmünde sayıldığını ileri süren Tonbul , şunları kaydetti:

"Bizce 12 hukuksuzluk yapıldı. Toplu sözleşmenin her birisi birbirinden bağımsızdır. Her hizmet kolu ise kendisi ayrı ayrı toplu sözleşme imzalar ve bunlar birbirinden bağımsızdır. Geneli ilgilendiren konularda tüm memurlar ister sendikalı ister ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =