Konut kredisi faizlerindeki indirimlerin devamı gelmeli

İş adamı Kutlu Özdemir , bankaların  konut   kredisi  faizlerini indirmesinin hem  konut  almak isteyenleri hem de inşaat sektörünü olumlu etkilediğini belirterek , faiz indirimlerinin devamının gelmesi gerektiğini söyledi.

haber7
0

Özdemir , mevduat faizlerinin de düşürülmesi gerektiğini belirterek , inşaat sektöründe farklı iş kollarında istihdam oranlarının artırılmasının önemine işaret etti.

İş adamı Kutlu Özdemir ,  konut   kredisi  faizleri ,  mevduat faizleri  ve inşaat sektöründeki istihdam oranları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bankaların  konut   kredisi  faizlerini indirmesinin sektörü olumlu etkilediğini belirten Kutlu Özdemir , "Konut  kredisi   faizlerindeki   indirim  , bu alandaki beklentiyi de gözler önüne serdi.  konut  almak isteyen vatandaşlar adeta bankalara akın etti. Yüzlerce ev satıldı. Bu indirimler 1 yıl önce yapılsaydı inşaat sektöründe bu denli bir durgunluk yaşanmayacaktı. Şimdi sektörde bir canlanma var ve bu devam etmeli. Bunun için kamu bankaları ,  konut   kredisi  faiz indirimi kararlarının devamını getirmeli. Özel bankalar da bu furyaya katılarak , iyimser havanın devamına katkı sağlamalı" dedi.

Kutlu Özdemir ayrıca , hükümetin ve finansal kurumların bu sürece destek vermesinin her sektöre olumlu yansıyacağını vurguladı. Tüketici güveninin sağlanmasıyla bireysel  kredisi  başvurularının da artacağını ifade etti.

"Mevduat faizleri daha da düşmeli"

Merkez Bankası nın politika faizini düşürmesi sonrası bankaların TL mevduat faizlerini düşürdüğünü belirten Özdemir , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =