Tekirdağ’da ikinci doğalgaz rezervi bulundu

Trakya Bölgesi’nde bir süredir  doğalgaz  araması yapan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde  ikinci  bir  doğalgaz   rezervi  bulundu.

haber7
0

Ülkenin dört bir yanında yeraltı zenginliklerini tespit etmek için araştırmalarını sürdüren  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı  (TPAO) , Trakya Bölgesi’ndeki çalışmalarına hız kattı.

Bölgenin onlarca noktasında tespit ve fizibilite çalışması gerçekleştiren şirket , Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde  ikinci  bir  doğalgaz  yatağına rastladı. Yaklaşık 3 ay önce bölgede kuyular açarak rezerv tespitinde bulunan TPAO , bölgedeki doğalgazı işlemeye başladı.

AYNI İLÇEDE İKİNCİ REZERV

Şirket 2019’un ilk çeyreğinde de bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında bir  doğalgaz  rezervine rastlamıştı. Oradaki çalışmalarının ardından Kapaklı ilçesindeki çalışmaları yoğunlaştıran TPAO , Kazak Gölü Mesire Alanı’nın yaklaşık 300 metre uzağında yeni bir rezerve rastladı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =