Aynı bölgede ikinci doğal gaz rezervi bulundu

Trakya Bölgesinde bir süredir  doğal   gaz  aramalarını sürdüren Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Tekirdağ’ın  Kapaklı  ilçesinde  ikinci  bir rezerv buldu.

haber7
0

Trakya Bölgesi’nde bir süredir  doğal   gaz  araması yapan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Tekirdağ’ın  Kapaklı  ilçesinde  ikinci  bir  doğal   gaz   rezervi  bulundu. 

 

 

Ülkenin dört bir yanında yeraltı zenginliklerini tespit etmek için araştırmalarını sürdüren Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) , Trakya Bölgesi’ndeki çalışmalarına hız kattı. Bölgenin onlarca noktasında tespit ve fizibilite çalışması gerçekleştiren şirket , Tekirdağ’ın  Kapaklı  ilçesinde  ikinci  bir  doğal   gaz  yatağına rastladı. Yaklaşık 3 ay önce bölgede kuyular açarak rezerv tespitinde bulunan TPAO , bölgedeki  doğal  gazı işlemeye başladı. 

AYNI İLÇEDE İKİNCİ REZERV 

 

 

Şirket 2019’un ilk çeyreğinde de bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında bir  doğal   gaz  rezervine rastlamıştı. Oradaki çalışmalarının ardından  Kapaklı  ilçesindeki çalışmaları yoğunlaştıran TPAO , Kazak Gölü Mesire Alanı’nın yaklaşık 300 metre uzağında yeni bir rezerve rastladı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =