Trump'tan gerilimi arttıracak çağrı! 'Evinize dönün'

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Çin’in  ABD  üzerinden yıllarca büyük miktarda para “kazandığını” ve “çaldığını” savunarak , 'Bu nedenle , (Çin'deki) büyük Amerikan fi

haber7
0

Trump , Çin in 75 milyar dolar değerindeki  ABD  ürününe gümrük vergisini yüzde 5 ya da yüzde 10 oranında artırmayı planladığını açıklamasının ardından , Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Çin e yüklendi. 

"BUNA İZİN VERMEYECEĞİM"

ABD nin uzun yıllardır Çin üzerinde trilyonlarca dolar kaybettiğini savunan  Trump  , "Onlar (Çin) , yılda milyarlarca dolar değerindeki  fikri mülkiyetimizi çaldı ve bunu sürdürmek istiyorlar. Ben buna izin vermeyeceğim!" ifadesini kullandı. 

Trump ,  ABD  nin Çin e ihtiyaç duymadığını , hatta onlar olmadan daha iyi olacaklarını belirterek , şu bilgileri paylaştı:

"Yıllar yılı devasa miktardaki para Çin tarafından  ABD  den kazanıldı ve çalındı , bu durmalı. “Bu nedenle , (Çin deki) büyük Amerikan firmalarımıza , şirketlerini evlerine (ABD ye) getirmeleri ve ürünlerini artık  ABD  de üretmeleri de dahil olmak üzere , bir an önce Çin e bir alternatif aramaya başlamalarını söyledik."

ÇİN İN GÜMRÜK VERGİLERİNE MİSİLLEME MESAJI

Çin in 75 milyar dolar değerindeki  ABD  ürününe gümrük vergisini yüzde 5 ya da yüzde 10 oranında artırma adımına da gün içinde yanıt vereceklerini belirten  Trump  , bunun  ABD  için büyük bir fırsat olduğunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =