Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ,  Ankara  Büyükşehir Belediyesine bağlı hizmet veren 11  Çocuk   Koruma   Evi  hizmetlerinin sonlandırılması üzerine yaptığı açıklama "Aile , Çalışma ve So

haber7
0

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ,  Ankara  Büyükşehir Belediyesine bağlı hizmet veren 11 çocuk  Koruma   Evi  hizmetlerinin sonlandırılması üzerine açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren 11 “Çocuk  Koruma  Evi” hizmetlerinin Belediye tarafından sonlandırılmasının söz konusu olması üzerine; Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak burada kalan kırk yedi çocuk ve gencimizin mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmalar tarafımızca yapılmaktadır.

Söz konusu evlerde kalan yirmi dört çocuk ve sekiz reşit gencimiz olmak üzere toplam otuziki kişinin sosyal incelemesi tamamlanmıştır. Çocuklarımızdan ikisi için bakım , biri için danışmanlık , ikisi için eğitim tedbiri alınması öngörülmekte olup , dört çocuğumuza da sosyo-ekonomik destek verilmesi planlanmaktadır.

Yedi çocuğumuzun aileleri  Ankara  dışında ikamet ettiği için söz konusu illere sosyal inceleme yapılması için gerekli bildirimde bulunulmuştur.

Çocuklarımızın durumlarıyla ilgili sosyal incelemeler tamamlanarak , gerekli tedbirler ivedilikle alınacaktır.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =