Hazine taşınmazlarının kiralanmasında yeni düzenleme

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle  Hazine  taşınmazları üzerinde seracılık dahil tarımsal üretimde bulunmak isteyen tarımsal amaçlı kooperatifler , tarım satış kooperatifleri ve tarımsal ü

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle Hazine taşınmazları üzerinde seracılık dahil tarımsal üretimde bulunmak isteyen tarımsal amaçlı kooperatifler , tarım satış kooperatifleri ve tarımsal üretici birlikleri ile bunların üst kuruluşlarına , taşınmazın emlak vergi değerinin yüzde biri üzerinden 20 yıla kadar  kiralama  imkanı getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Milli Emlak Genel Tebliği , Resmi Gazete de yayımlandı. Tebliğle imar planı bulunmayan veya 1/5000 ya da 1/1000 ölçekli imar planlarında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait taşınmazların sera ve jeotermal kaynaklı teknolojik seracılık faaliyetleri de dahil tarımsal üretim yapmak üzere tarımsal amaçlı kooperatifler , tarım satış kooperatifleri ve tarımsal üretici birlikleri ile bunların üst kuruluşlarına kiraya verilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

Buna göre , Hazineye ait taşınmazlar , sera ve jeotermal kaynaklı teknolojik seracılık faaliyetleri de dahil tarımsal üretim yapmak üzere tarımsal amaçlı kooperatifler , tarım satış kooperatifleri ve tarımsal üretici birlikleri ile bunların üst kuruluşlarına 20 yıl süreyle doğrudan kiraya verilebilecek.

Kiraya verilecek Hazineye ait taşınmazın ilk yıl kira bedeli , taşınmazın emlak vergi değerinin yüzde biri olacak. Bu tebliğ kapsamında yapılacak kiraya verme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =