Yeşil Dere taştı, yollar göle döndü

SAMSUN'da , sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Salıpazarı'ndaki  Yeşil   Dere   taştı  , ilçe yolu ise  göle  döndü. Su baskını ve taşkının olduğu bölgeye AFAD ekipleri , sevk edilirken , taşan derenin &c

haber7
0

Samsun un doğusunda sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur , hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle Salıpazarı ilçesinden geçen  Yeşil   Dere  , debisinin yükselmesiyle taştı. Dereden taşan sular ilçe yolunu göle çevirdi , sürücüler ise zor anlar yaşadı. Sağanak nedeniyle ilçe merkezinde bazı  yollar  da göle dönerken , ulaşıma kapandı. Bazı ev ve iş yerlerinin giriş ve bodrum katlarını da su bastı. Su baskını ve taşkının olduğu bölgeye AFAD görevlileri , sevk edilirken , taşan derenin çevresinde yer alan bazı atölyelerdeki işçiler , tedbir amacıyla çıkarıldı. Belediye ekipleri de kapanan yollarda iş makineleriyle suyu tahliye çalışması başlattı. Küçük çaplı toprak kaymalarının meydana geldiği ilçede , bazı köy yollarında da hasar oluştuğu belirtildi.

Meteoroloji yetkilileri , elektrik kesintisi de olan ilçenin yanı sıra yağışların  Samsun  ve Ordu nun yüksek kesimlerindeki bölgelerde etkisini artırıp , kuvvetli olmasının beklendiğini bildirdi. Sel ve heyelanlara karşı tedbirli olunması uyarısında da bulunuldu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =