Huawei'den ABD'ye rest
Etiketler:

Çinli teknoloji devi  Huawei  , ABD'nin ticari kısıtlamalarına rağmen çalışmaya devam ettiklerini ve kısıtlamalardan korkulandan az etkilendiklerini açıkladı.

haber7
0

Çinli telekonomünikasyon şirketi Huawei Technologies ABD nin ticari kısıtlamalarından , şirketin başlangıçta korktuğundan daha az etkilendiğini ve  ABD  yaptırımlarıyla yaşamaya ve çalışmaya "tamamen hazır olduğunu" belirtti.

Washington un Mayıs ayının ortasından bu yana , dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi olan  Huawei  yi  ABD  li şirketlerin ürün satmasının yasaklandığı teşekküller listesine eklemesinden bu yana ,  Huawei  nin 100 milyar dolarlık işleri sert şekilde etkilendi.  Huawei nin kurucusu ve CEO su Ren Zhengfei yasağın etkisi konusundaki Haziran ayındaki ilk değerlendirmesinde ,  ABD  ticaret kısıtlamalarının bu yıl 30 milyar dolar geliri olumsuz etkileyeceğini söylemişti. 

Huawei nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Eric Xu , Shenzhen deki merkezde yeni yapay zeka çiplerini tanıtmak için düzenlediği basın toplantısında , "Görünüşe göre biraz daha az olacak gibi görünüyor. Ancak Mart ayındaki bilançomuza kadar beklemelisiniz" dedi.  Washington bu hafta  Huawei  Technologies in  ABD  li şirketlerden ürün almasına izin veren muafiyeti 90 gün uzatacağını ancak  Huawei  nin 46 dan fazla iştirakini  ABD  li şirketlerin ürün satmasının yasaklandığı teşekküller listesine eklediğini belirtmişti.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =