İçerisi dumanla dolan yolcu uçağı acil iniş yaptı: 7 yaralı

ABD'nin Oakland kentinden havalanan  yolcu  uçağının kabin ve kargo bölümü , Hawai Honolulu Havaalanı yakınlarında  dumanla  doldu. Uçak , Honolulu Havaalanı'na  acil   iniş  yaptı. Uçaktaki 7 kişi yaralandı.

haber7
0

ABD nin San Francisco şehrindeki Oakland Uluslararası Havaalanı ndan , Hawaii eyaletine giden  yolcu  uçağının kabin ve kargo bölümü duman doldu. Hawaii eyaletindeki Honolulu Havaalanı´na  acil   iniş  yapan uçaktaki 7 kişi yaralandı.

Havayolu şirketinden yapılan açıklamada , "Uçağın sol motorundaki sızdırma önleyen parçalardan birinin arızalanması sonucu uçağın yağının sıcak parçalar ile temas ettiğini , bunun sonucunda kabin ve kargo bölümünün  dumanla  dolduğunu anladık" ifadeleri kullanıldı.

Uçakta olay anına tanık olan yolculardan Lucky Cara , yerel medyaya yaptığı açıklamada , "Korkmuştum. Her şey daha kötüye gitmeye devam ediyordu. Birkaç kişi ağlıyordu ama sakinleştirildiler" dedi.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =