Trump'tan Avrupa'ya 'DEAŞ'lıları salarım' tehdidi

 ABD  Başkanı  Trump  , Suriye’de  ABD  kontrolünde tutuklu olan binlerce DEAŞ’lının vatandaşı oldukları ülkeler tarafından geri alınmaması halinde onları memleketlerine göndereceğini söyledi.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  ,  ABD  nin kontrolünde tutuklu bulunan  DEAŞ  ın yabancı savaşçılarının vatandaşı oldukları  Avrupa  ülkeleri tarafından geri alınması gerektiğini belirtti.  Trump  , Elimizde binlerce  DEAŞ  mensubu var ve  Avrupa  bunları almak zorunda. Eğer almazlarsa onları geldikleri ülkelere göndermekten başka seçeneğim kalmayacak. Bu ülkeler de Almanya , Fransa ve diğerleri dedi.

50 farklı ülkeden binlerce  DEAŞ  mensubu ve aileleri  Suriye  nin kuzeydoğusundaki cezaevlerinde tutuluyor. 2 bin civarında tutuklu Batı  Avrupa  ülke vatandaşlarından oluşuyor.  Trump  ayrıca ,  DEAŞ  a karşı sürdürülen savaşı başka ülkelerin devralması gerektiğini söyledi. Washington’da gazetecilere açıklama yapan  Trump  , Hilafeti (DEAŞ) biz yüzde yüz yok ettik. Bunu rekor zamanda başardım. Ama bir noktada Rusya , Afganistan , İran , Irak , Türkiye gibi ülkelerin kendi mücadelelerini sürdürmeleri gerekecek. Çünkü biz bir 19 yıl daha harcamak istemiyoruz yanıtını verdi. 

GÖÇMENLERE SÜRESİZ GÖZALTI 

ABD de 1997 yılından bu yana uygulanan bir yasa yürürlükten kaldırıldı. Böylece  Trump  yönetimi , göçmen çocukları süresiz olarak barınma merkezlerinde tutabilecek.  ABD  İç Güvenlik Bakanlığı ,  ABD  deki göçmen barınma merkezlerinde 18 yaşından küçük çocuk ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =