Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Lübnan'da

 Dışişleri   Bakanı   Mevlüt   Çavuşoğlu  , resmi temaslarda bulunmak üzere Lübnan'a geldi.  Dışişleri  Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , görüşmelerde ikili ilişkilerin ele alınması ve bölge

haber7
0

Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet , başkent Beyrut taki Refik Hariri Uluslararası Havalimanı nda Türkiye nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl ,  Lübnan   Dışişleri  Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Necla Asakir ve diğer yetkililerce karşılandı.

AA nın haberine göre; Çavuşoğlu , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , "İkili görüşmeler yapmak üzere dost  Lübnan  dayız." ifadelerini kullandı.

Lübnanlı yetkililerle görüşmelerini Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile başlatacak Çavuşoğlu , daha sonra Meclis Başkanı Nebih Berri , Başbakan Saad el-Hariri ,  Dışişleri   Bakanı  Cibran Basil ve İçişleri  Bakanı  Raya el-Hasan ile devam etmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , görüşmelerde ikili ilişkilerin ele alınması ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulması planlandığı kaydedildi.

Bakan Çavuşoğlu ayrıca ,  Lübnan  ziyareti kapsamında bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarıyla da buluşacak. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =