İkinci Vatan Türkiye belgeseli ilgi görüyor!

Savaş mağduru Suriyelilerin Türkiye’de kurdukları yeni hayatlarının anlatıldığı 'İkinci Vatan: Türkiye' (Second Home: Turkey)  belgeseli  sosyal medyada  ilgi  görmeye devam ediyor.

haber7
0

İletişim Başkanlığı destekleriyle hazırlanan ve savaş mağduru Suriyelilerin Türkiye’de kurdukları yeni hayatlarının anlatıldığı “İkinci Vatan: Türkiye” (Second Home: Turkey) belgeseli sosyal medyada  ilgi  görmeye devam ediyor.  

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun , Türkçe , İngilizce , Fransızca ve Almanca altyazılı olarak “Lives in Turkey” YouTube kanalı üzerinden izleyici ile buluşan mini belgeselin Türkçe versiyonunu sosyal medya hesabından paylaştı.

"ÜLKEMİZİN BÜYÜKLÜĞÜNÜN VE FEDAKARLIĞININ ANLAŞIMASINA KATKIDA BULUNACAK"

Altun , “Ülkemizde yeni bir hayat inşa ederken milletimizle güçlü bir bağ kuran 6 mazlum Suriyelinin hikayesini izleyin. İletişim Başkanlığı olarak desteklediğimiz “İkinci Vatan: Türkiye” belgeselinin ülkemizin büyüklüğünün ve fedakarlığının anlaşılmasına katkıda bulunmasını diliyorum” dedi.

6 Suriyeli’nin Türkiye’deki uyum süreçlerini ve inşa ettikleri hayatları odağa alan belgeselde , mozaik sanatçısı Büşra Şeyhali , makine mühendisi Amer Hadri , cep telefonu tamircisi Feras Belal , öğretmen Halid Dilbez , öğretim görevlisi Dr. Celaleddin El Hancı ve kafe sahibi Fatıma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =