Ersin Tatar: Türkiye bize güç veriyor!

KKTC Başbakanı  Ersin Tatar  , 'Kıbrıs Türklerinin hak ve çıkarlarını korumak için Türkiye'nin yaptığı fedakarlıklar  bize   güç  vermektedir' dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ,  Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi nde , Türkiye ye yaptığı ilk resmi ziyaret için başkentte bulunan Ersin Tatar ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

ERDOĞAN DAVET ETMİŞTİ

Tatar , Erdoğan ın davetine icabetle , görevi devralmasının ardından ilk resmi programı kapsamında Türkiye de ağırlanmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye-KKTC iş birliğinin KKTC nin daha da güçlenmesine , Kıbrıs Türk halkının daha da refah ve esenlik içerisinde yaşaması için gerekli ortamın oluşturulmasına katkı sağladığını belirten  Tatar  , KKTC de önemli sektörlerin meydana geldiğini dile getirdi.

"HÜKÜMETE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Tatar , turizm , yükseköğrenim ve su projelerini örnek göstererek , şöyle devam etti:

"Asrın projesi dediğimiz su projesiyle Anadolu suyu , şu anda KKTC nin topraklarıyla buluşmuştur. Dolayısıyla bu da Kıbrıs ın marka değerine değer katmıştır. O bakımdan Türk hükümetine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

KKTC de bu tarımsal suyun arazilere dağıtılması için önemli bir proje yürütülmektedir. İçme ve kullanma suyu olarak bu su , her çeşmeden akmakta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =