10 yıllık dava sonuçlandı 14 köyün yolu kapandı

 Giresun  Şebinkarahisar'da 14 köye ulaşımın sağlandığı yolun tarlalarından geçtiğini 10 yıl süren mahkeme sonucu ispat eden arazi sahipleri , iş makineleriyle  yolu  ulaşıma kapattı. Kaymakamlık ile Belediye , köylerd

haber7
0

Giresun un Şebinkarahisar ilçesinde 14 köye ulaşımın sağlandığı Şahinler grup köy yolunun bir kısmının tarlalarından geçtiğini ileri süren arazi sahipleri , 10 yıl süren davayı kazanınca iş makineleriyle  yolu  ulaşıma kapattı.

Şebinkarahisar ın Taş Mahallesi Bahçeler semtindeki yolun bir kısmının arazilerinden geçtiğini iddia eden Günal , Erdal , Ednan ve Esman Uzun , yolun iptal edilmesi için Şebinkarahisar Asliye Hukuk Mahkemesinde  dava  açtı. 

Yargılama sonunda arazi sahiplerinin davayı kazanması üzerine İl Özel İdaresi , Yargıtaya temyiz başvurusunda bulundu. 

Yargıtayın da lehlerine karar verdiği arazi sahipleri , iş makineleriyle  yolu  ulaşıma kapatarak tarlayla birleştirdi.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Belediyesi , yolun kapanması nedeniyle köylerdeki vatandaşların mağdur olmaması için tali yol çalışması başlattı. 

KAYMAKAM DAN AÇIKLAMA

Kaymakam Taner Tengir , yaptığı açıklamada , mahkemenin kararının herkesi bağladığını , tüm tarafların karara uymak durumunda olduğunu belirtti. 

Tali yolun bakım ve onarımını yapacaklarını belirten Tengir , "Arkadaşlarımız var gücüyle çalışıp  yolu  hazır hale getirmeye gayret gösteriyorlar. Belediyemizle bir haftaya kadar tali yolun alt yapısını hazırlayıp birinci kat asfaltını dökmeyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =