Marmaris'te aynı yerde 3'üncü orman yangını

Marmaris'te son 4 gün içinde ,  aynı  bölgede ve  aynı  saatlerde 3'üncü kez  orman   yangını  çıktı. Yangın büyümeden söndürülürken , polis kundaklama şüphesiyle araştırma ba

haber7
0

Marmaris in  Beldibi Mahallesi  nde , yerleşim yerlerine bitişik  kızılçam  ağaçlarının bulunduğu sık  orman  alanında , bugün saat 15.30 sıralarında yangın çıktı.

 

 

Bölgeden yükselen dumanları gören bir beyaz eşya firmasının teknisyeni Murat Aydın ,  orman  ve itfaiye ekiplerine  yangını  bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ne bağlı 2 itfaiye aracı ile  orman  ekiplerine ait 3 arazöz , 20  orman  işçisi , 10 yangın müdahale ekibi ve 1 helikopter söndürme çalışması yaptı.

 

 

Havadan ve karadan müdahaleyle yangın , yerleşim yerlerine sıçramadan söndürüldü. 19 Ağustos ta çıkan yangında 3 , 20 Ağustos taki yangında 3 , bugün ise 1 olmak üzere son 4 gün içinde bölgede 6 dönümlük alan yandı. Görgü tanıklarının , scooter tipi motosiklette kirli sakallı , iyi giyimli ve zayıf yapılı bir kişinin 3 gündür bölgede gezindiğini söylediği öğrenildi. Çevredeki güvenlik kameraları kayıtları incelemeye alındı. Polis , kundaklama şüphesiyle araştırma başlattı. Yangını görünce yetkililere bildiren Murat Aydın , "Tamir işi için mahalleye geldiğimde dumanları görerek , hemen itfaiye ve ormanı aradım. İşimi bırakarak , gelen itfaiye ekiplerine söndürmede yardımcı oldum" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =