Bakan Pakdemirli'ye THK'dan tam destek geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli  , İzmir'deki yangının söndürülmesinde Türk Hava Kurumu'na (THK) ait  yangın  söndürme uçaklarıyla ilgili olarak yaptığı eleştirilere  THK  Merkez Denetleme Kurulu&

haber7
0

Atılgan ,  THK  nın yeni yönetiminin yaptığı hatalar nedeniyle  yangın  söndürme olaylarında  THK  uçaklarının kullanılamadığını belirterek , "Sorumlular bulunup hesabı sorulmalı" dedi.

 

 

THK Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Duman , üyeler Muzaffer Başer ve Gökhan Doğan ise yaptıkları yazılı açıklama ile THK’na ağır ithamlarda bulundu. "THK uçakları neden semalarımızda değil?" diye soran kurul üyeleri yaptıkları açıklama ile  THK  Başkanı A. Bertan Nogaylaroğlu’nu eleştirdi.

Habertürk ten Yasemin Güneri nin haberine göre , orman yangınlarına müdahale konusunda  THK  nin hatalarını madde madde sıralayan üyeler , olağanüstü kongre yapılması talebinde de bulundu. Merkez Denetleme Kurulu başkan ve üyeleri yaptıkları açıklamada , "Türk Hava Kurumu’nda göreve geldiği Kasım 2018’den itibaren tek bir olumlu işe imza atamayan A.Bertan Nogaylaroğlu , Kurum’a verdiği zararın en büyüğünü uçakla  yangın  söndürme ihalesini almayarak yaptı. Alamayarak değil almayarak" dedi.

 

 

35 yıldır kesintisiz sürdürdükleri uçakla  yangın  söndürme ihalesine A. Bertan Nogaylaroğlu’nun teminat mektubu bulamadığı için teklif vermediğini iddia eden kurul üyeleri , "Başka istekli çıkmayıp da sadece  THK  elinde böyle bir filoyu barındırdığı için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından pazarlık usulü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =