Bakan'dan heyecanlandıran açıklama! Hangi ili seçtiği belli oldu

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , dünya devi otomobil firması Volkswagen’in yatırım için Manisa’yı seçtiğini ifade etti.

haber7
0

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’la aralarında geçen diyaloğu anlatarak , “Sanayi Bakanımız  Mustafa Varank  Bey , ‘Manisa’da bir araba fabrikasının yatırım durumu var. Ne dersin , seni de ilgilendiren bir kısmı var’ dedi. Ne gerekiyorsa hepsini yap , tüm yetki sende bütün imzaları atabilirsin bakanlığım yerine çünkü  Manisa  bizim için çok önemli dedim" diyerek isim vermeden dünya devi otomobil firması Volkswagen’in yatırım için Manisa’yı seçtiğini ifade etti.

 

 

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , Manisa’da kuru üzüm rekolte ve fiyatını açıklarken bir yandan imar sorunuyla ilgili gereken desteği vereceklerini diğer yandan da aylardır nereye yapılacağı resmi olarak açıklanmayan ve Alman kaynaklarında Manisa’nın isminin ön plana çıktığı  Volkswagen  firmasının yatırımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Manisa’da çalışmalara başladığını ifade etti.

Volkswagen’in yatırım için Manisa’yı mı seçti?

 

 

Manisa’nın bir tarım şehri olmasının yanında önemli bir sanayi şehri de olduğuna dikkat çeken  Bakan  Pakdemirli , “Kendimi Manisa’da evimde hissediyorum. Manisa’da 515 bin hektarda tarım yapılan bir şehir.  Manisa  sadece tarım değil aynı zamanda bir de sanayi şehri. Sayın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =