Terör listesine almışlardı! Hamas'tan tepki geldi

Gazze'deki  Hamas  Hareketi , Güney Amerika ülkesi Paraguay'ın  DEAŞ  , El-Kaide ve Hizbullah'ın yanı sıra hareketi de  Terör  örgütü  listesine  almasını kınadı.

haber7
0

Hamas  tan  yapılan yazılı açıklamada , Paraguay ın  Hamas  ı terör örgütü  listesine  alma kararına  tepki  gösterilerek , "Bu tür kararlar , işgal ve saldırganlığa karşı halklara mevcut tüm yollarla direnme hakkı veren uluslararası yasalara aykırı olduğu gibi iki halk arasındaki ilişkilere de zarar vermektedir." denildi.

Bu tür kararların Filistin halkına karşı işlediği suçları ve yıllardır sürdürdüğü terörü devam ettirmesi konusunda İsrail i cesaretlendirdiği ifade edilen  Hamas  açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Filistin halkının özgürlüğü ve bağımsızlığı için mücadele veren  Hamas  , bir direniş hareketidir. Hiç kimseye düşman değiliz , mücadelemiz yalnızca İsrail işgaline karşıdır." 

Hamas açıklamasında ayrıca Paraguay a en kısa sürede bu karardan geri adım atarak , Filistin halkının özgürlük mücadelesine destek vermesi ve savaş suçlusu İsraillilerin yargılanması için gerekli adımları atması çağrısında bulundu.

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez imzasıyla dün yayımlanan kararnamede , "Hizbullah ,  DEAŞ  ,  El Kaide  ve  Hamas  ın terör örgütleri  listesine  alındığı" belirtilmişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ,  Paraguay  ın bu kararına destek vermiş ve daha fazla ülkenin bu adımı atması için çalıştıklarını ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =