Bu fotoğraf ele verdi: 7 ayrı noktadan yakılmış

 Bursa  Orhaneeli'de 145 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü yangınla ilgili önemli bulgular elde edildi.  Bursa  Orman Bölge Müdürü Yalçın , havadan yapılan incelemelerde birbirinden bağımsız nokta

haber7
0

Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın , Orhaneli ilçesinde 5 Ağustos ta çıkan ve yaklaşık 145 hektar ormanlık alanda etkili olan yangınla ilgili hava fotoğraflarının , "sabotaj" ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Akın , ilçenin Çivili bölgesindeki yangının ardından yürütülen soruşturmada , sabotaj bulgularına rastladıklarını belirtti.

Kesin sonucun jandarmanın soruşturması tamamlanınca ortaya çıkacağını vurgulayan Akın , "Sahada gördüğümüz 7  ayrı   noktadan  yangının çıkması sabotaj ihtimalini artırıyor. Orası piknik alanı değil , koru alanları. Orada rastgele bir piknikçinin , bir çobanın yanlışlıkla yangın çıkaracağı bir nokta yok. Kaldı ki yangının yayılma biçimi ve çıkış noktaları da bölgede kasıtlı bir dış etken olduğunu gösteriyor." dedi.

"Düzenek kullanılarak  yakılmış  olabilir"

Akın , alevleri söndürme çalışmaları sürerken yeni noktalarda yangınlar başladığını dile getirdi.

Olayın faillerinin , alevlere müdahale edilirken bu bölgede olabileceğini anlatan Akın , şöyle devam etti:

"Belki de düzenek kullanılarak  yakılmış  olabilir. Tabii tüm bu ihtimaller jandarmanın yürüttüğü soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. Biz 1 ,5-2 kilometrelik alanı harita üzerinden ve helikopterle havadan incelediğimizde , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =