Ruhani'den 'savunma sistemi' açıklaması! İlk ABD kaçacak

 İran  Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  , ülkesinin yerli imkanlarla ürettiği Baver 373 Füze  savunma  Sistemi'nin tanıtımında , tehlikeli bir durumda bölgeden ilk ABD’nin kaçacağını söyledi.

haber7
0

İran’ın yerli yapım Baver 373 Füze  savunma   sistemi  nin tanıtımında konuşan  İran  Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  , yerli yapım savaş uçağı , füze  savunma   sistemi  ve denizaltı üretiminin önemine işaret ederek , Baver 373 Füze  savunma   sistemi  nin S-300’den güçlü ve S-400’e yakın olduğunu söyledi.

Ruhani , bu sistemin  İran   savunma  sanayisinin  İran  halkına hediyesi olduğunu da ifade itti. Komşu ülkelerle siyasi , güvenlik ,  savunma  ve ekonomik ilişkileri her geçen gün artırmak istediklerini belirten  Ruhani  , "Bu ilişkilerin daha da güçlenmesini temenni ediyorum” dedi. 

 

 

ABD’nin  İran  aleyhinde siyasi ve psikolojik savaş başlattığını belirten  Ruhani  , bugün  ABD  ile ekonomik savaş aşamasına geldiklerini vurgulayarak , "Bu şekilde İran’ı baskı altında tutacaklarını düşünmekteler. Ama başarılı olamayacaklar” diye konuştu. 

İran’da geçtiğimiz yıl yaşanan sokak gösterilerini ABD’nin başlattığını savunan  Ruhani  , "Gösterilerin birkaç ay daha devam edeceğini düşünüyorlardı. Devlet yetkililerinin ve güvenlik güçlerinin sağduyusu ve önlemleri neticesinde gösteriler 5 gün sonrasında son buldu” dedi. 

ABD’nin  nükleer  anlaşmadan ayrılarak  İran  aleyhinde ekonomik savaş başlattığını söyleyen  Ruhani  , "Nükleer anlaşmadan çıkmak ahde vefasızlık , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =