İşte Kurban Bayramı'nda kartla yapılan ödeme tutarı!

 BKM  verilerine göre , temmuz ayında banka kartları ve kredi kartlarıyla toplam 88 ,1 milyar TL’lik  ödeme  yapıldı.  Kurban   Bayramı  ve arife gününde kartlarla 7 ,7 milyar TL tutarında  ödeme  gerçekleştirildi.

haber7
0

Kurban  Bayramı  nda ve arife gününde 7 ,7 milyar liralık ödeme kartlarla yapılırken , arife gününde kartlı ödeme adedinde rekor kırıldı.

 

 

Bankalararası Kart Merkezi nden (BKM)  yapılan  açıklamaya göre , temmuz ayında kartlı ödemeler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 arttı.  Temmuz ayında banka kartları ve kredi kartlarıyla toplam 88 ,1 milyar TL’lik ödeme yapıldı. Bu tutarın 76 ,4 milyar TL’si kredi kartlarıyla ödenirken , 11 ,7 milyar TL’sinde banka kartları kullanıldı.  Büyüme oranları özelinde incelendiğinde ise banka kartıyla  yapılan  ödemelerde geçen yılın aynı dönemine göre büyüme oranı yüzde 32 olurken , kredi kartıyla  yapılan  ödemelerde ise bu oran yüzde 17 olarak gerçekleşti. TEMMUZDA KREDİ KARTLARIYLA 4 ,1 MİLYAR TL LİK VERGİ ÖDEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ikinci taksitinin ödendiği temmuz ayında , bu ödemeleri de kapsayan “Kamu-Vergi Ödemeleri” sektöründe , kredi kartlarıyla 4 ,1 milyar TL’lik ödeme yapıldı.  Bu değer 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 16’lık bir büyümeye denk gelirken , ortalama işlem  tutarı  ise 586 TL olarak gerçekleşti. Vergi ödemelerinin yüzde 63’ünde yani 3’te 2’sinde internetten ödeme tercih edildi. BAYRAM DÖNEMİNDE KARTLARLA 7 ,7 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =