Kendi ülkesinin askerleri ateş edince neye uğradığını şaşırdı!

 İsrail   askerleri  , işgal ettikleri  Golan  Tepeleri bölgesinde düşman zannettikleri bir tarım ilaçlama uçağını hedef aldı. İsabet alan uçak ise yere inmeyi başardı.

haber7
0

İsrailli bir bir tarımsal ilaçlama uçağı ,  Golan  Tepeleri bölgesinde uçarken yoğun bir saldırıya maruz kaldı.  neye   uğradığını  şaşıran pilot , uçağa Suriye tarafından  ateş  edildiğini düşündü.

Ancak gerçek daha da acıydı. Bölgedeki İsrailli askerler hava sahasına izinsiz giren düşman uçağı zannettikleri ilaçlama uçağına durmadan  ateş  ediyordu.

Askerler İsrailli bir adama  ateş  ettiklerini farketmeden uçak isabet aldı. Ancak ilaçlama uçağının pilotu , Rosh Pina yakınlarındaki Mahanaim havaalanına uçmayı başardı.

ORDU AÇIKLAMA YAPTI

İsrail Silahlı Kuvvetleri (IDF) olayı , Soruşturmaya tabi tutulacak ciddi bir olay şeklinde değerlendirdi. IDF nin açıklamasına göre askerlerin  ateş  etmesi , sızan uçakları tespit ve müdahale etme konusunda standart bir askeri prosedür.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: STAR Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =