Evcilleşen kargalar beldenin maskotu oldu

Erzincan’da yavruyken annelerini kaybeden ve 4 çocuk babası Nevzat Gökdemir tarafından büyütülen 4  karga  , Çağlayan beldesinin  maskotu  haline geldi. Cips yiyip , selfie pozu veren  kargalar  zaman zaman da kıraathan

haber7
0

Erzincan a bağlı Günbağı köyünde Nevzat Gökdemir , inşaat halindeki evini kontrol ederken ilk gün 1 , 2 gün sonra da 3 yavru karganın tavandaki soba deliğinden düştüğünü fark etti. Annelerinin yavruları alması için uzaktan yavruları gözlemleyen Gökdemir , herhangi bir hareketliliğin olmamasından dolayı yavruları sahiplendi. Beslenmelerinde ilk gün zorluk yaşadığını söyleyen Gökdemir , sonraki günlerde kargaların kendilerine yavaş yavaş alıştığını ifade etti. Kargaların yemek saatlerini çıkardıkları seslerden yola çıkarak öğrendiğini dile getiren Gökdemir , artık kargaların kendisine alıştığını ve yanından ayrılmadıklarını söyledi. Gökdemir , “Aslında doğal yaşamlarının bozulduğunun farkındayım ancak anneleri gelmediği için ben beslemek zorunda kaldım. Şimdi elimden geldiğince doğal hayata alışmalarını sağlıyorum. Ben kargalardan uzaklaştığımda çok değişik bir sesle ötüyorlar” dedi. 

4 çocuğu olan Gökdemir , bu tesadüfe karşı kargalara kendi çocuklarının isimlerini verdi. Evladı yerine koyduğu kargalara Ömür , Güney , Sibel , Selda ismini veren Gökdemir , sürekli bağıran büyük kargaya sesi gür çıkan büyük kızının , az yem yiyen kargaya ise zayıf olan oğlunun adını verdi. 

KARGALAR BELDENİN MASKOTU Nevzat Gökdemir , yaklaşık 1 ay baktıktan sonra 4 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =