ABD yeni maşasını buldu! Türkiye'de bombalar patlayabilir

Genelkurmay eski İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin , "PKK bitti.  ABD  kullanabileceği  yeni  bir maşa arayışında. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de bombalı saldırılar olabilir" dedi.

haber7
0

Suriye nin kuzeyinde oluşturulacak Güvenli Bölge için Türkiye ile  ABD  arasındaki görüşmeler devam ediyor. Her iki ülkeden de görüşmeler olumlu açıklamaları yapılsa da henüz sınır ötesi operasyonla ilgili merak edilen sorular yanıt bulmadı.

Bölgedeki PYD-PKK unsurlarıyla organik bağı defalarca ortaya çıkan  ABD  nin farklı terör örgütleriyle de dirsek temasında olduğu ortaya çıktı.

BAKAN SOYLU  ABD  -  MLKP  GÖRÜŞMESİNİ AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nun , "14 gün önce Suriye nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz  MLKP  (Marksist-Leninist Komünist Parti) ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini de biliyoruz." açıklaması gözleri bir kez daha  ABD  nin teröristlerle işbirliğine çevirdi.

ABD YENİ MAŞA ARIYOR

Eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin , Yenisafak.com a yaptığı açıklamada ,  ABD  nin bu temasının ne anlama geldiğini değerlendirdi.

"Türkiye , son dönemlerde attığı adımlarla PKK nın belini büktü.  ABD  kendine istediği gibi kullanabileceği bir aparat arıyor" diyen Pekin , şöyle devam etti:

"BOMBALAMA FAALİYETLERİ YAŞANABİLİR"

"ABD , kullanabileceği tüm örgütlerle görüşebilen bir ülke. Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =