İYİ Parti 2 günlük suskunluğunu bozdu! Kayyum açıklaması!

İyi  Parti  , HDP'li başkanların görevden alınmasıyla ilgili ancak 3 gün sonra açıklama yapabildi. İyi  Parti  Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu tarafından yapılan açıklamada , yerel seçimde iş birliği y

haber7
0

İyi  Parti  , Diyarbakır ,  Mardin  ve  Van  Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine illerin valilerinin atanması karşısında iki gündür sürdürdüğü  suskunluğunu  bozdu.

 

 

SEÇMENİN BASKISINA DAYANAMADILAR ,  HDP  NİN ADINI GEÇİRMEDEN AÇIKLAMA YAPTILAR

Seçmenlerin baskısına dayanamayan İyi  Parti  Başkanlık Divanı yerel seçimde örtülü iş birliği yaptığı HDP yi kızdıracak bir açıklama yaptı. Açıklamada  HDP  nin adının geçirilmemesi ise dikkat çekti.

 

 

İyi  Parti  Başkanlık Divanı nda İçişleri Bakanlığı nın  Diyarbakır  ,  Mardin  ve  Van  Büyükşehir belediye başkanlarını görevden uzaklaştırması ve yerlerine  Kayyum  atanması değerlendirildi. Partinin konuya ilişkin açıklamasını ise İyi  Parti  Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu yaptı.

"TERÖRE VE TERÖRE DESTEK VERENLERE..."

Açıklamada , "Demokrasi ve hukuk , millet iradesinin tecelli etmesinin en önemli aracı ve teminatıdır. Ancak seçilmiş olmak , seçilenlere suç işlemek ve hukuka uymamak imtiyazı tanımaz. Teröre ve teröre destek verenlere gerekli ceza verilmeli fakat bu süreçte alınan idari kararlar ve yapılan idari işlemler doğruluk karinesi ile devlete ve hukuka olan itimadı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =