Merkel Boris'in yüzüne söyledi: Belki çözüm...

Almanya Başbakanı  Merkel  , İngiltere Başbakanı  Boris  Johnson ile yaptığı ortak basın toplantısında İngiltere'nin AB'den ayrılmasına ilişk yapılan anlaşmadaki 'tedbir maddesi' ile ilgili "Belki bu (çöz&u

haber7
0

Almanya Başbakanı  Angela Merkel  , İngiltere nin Avrupa Birliği nden (AB) ayrılmasına (Brexit) ilişkin yapılan anlaşmada yer alan "tedbir maddesi" ile ilgili olarak , "Belki bu (çözüm) 30 gün içinde de bulunur. Neden olmasın? O zaman bir adım ilerlemiş oluruz. Bunun için çaba sarf etmemiz lazım." dedi.

 

 

Merkel , Berlin’deki başbakanlık binası önünde askeri törenle karşıladığı İngiltere Başbakanı  Boris  Johnson ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Görüşmenin gündeminde başta Brexit olmak üzere İran , Libya ve Suriye deki gelişmeler gibi birçok konunun yer aldığını belirten  Merkel  , İngiltere’nin AB’den ayrılacağından dolayı üzüldüğünü ancak bu ülkeyle gelecekte yakın ilişkilerin olmasını ümit ettiğini dile getirdi. 

 

 

Merkel , Almanya nın anlaşmasız Brexit’e hazırlıklı olduğunu ancak anlaşmalı Brexit’ten de memnuniyet duyacağını kaydetti.

İngiliz Parlamentosu nda Brexit anlaşmasında yer alan "tedbir maddesine" ilişkin tartışmaları yakından takip ettiğini aktaran  Merkel  , "tedbir maddesinin"  İrlanda ile Kuzey İrlanda sınırının gelecekte nasıl işleyeceği konusunda bir çözüm bulunmaması durumu için düzenlendiğine işaret etti.

"ÇÖZÜLMEMİŞ BİR SORUNUN İFADESİDİR"

Merkel , "Tedbir maddesi çözülmemiş bir sorunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =