ABD ile Rusya arasında 'içeriği gizli' görüşme

 ABD  Genelkurmay Başkanı Dunford ile Rus mevkidaşı Gerasimov telefon görüşmesi yaptı. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada ikili arasındaki görüşmenin içeriğinin  gizli  tutulması konusunda mutabık k

haber7
0

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile  Rusya  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov telefon görüşmesi yaptı. 

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Patrick Ryder , yaptığı yazılı açıklamada , Dunford ve Gerasimov un telefonda görüştüklerini bildirdi.

Ryder , açıklamasında , "İki askeri lider ortak kaygı konusu olan meseleler üzerine fikir alışverişinde bulundu. İki komutan da yanlış hesaplamalardan kaçınmak ve şeffaflığı artırmak için düzenli bir şekilde iletişim kurmanın öneminin farkında." ifadelerini kullandı. 

Patrick Ryder , daha önceki uygulamalarda olduğu gibi iki komutanın görüşmesinin içeriğinin  gizli  tutulması konusunda mutabık kaldıklarını da belirtti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =