Üzüm 2019 rekoltesi yarın açıklanıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ,  2019  yılı üzüm rekoltesini  yarın  Manisa'da açıklayacak.

haber7
0

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ,  2019  yılı  üzüm  rekoltesini  yarın   Manisa  da açıklayacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada , dünyanın en önemli sofralık ve kuru  üzüm  üreticilerinden biri olan Türkiye de , geçen yıl 3 ,9 milyon ton  üzüm  üretildiği ve bunun 1 ,9 milyon tonunun sofralık , 1 ,5 milyon tonunun kurutmalık , 464 bin tonunun da şıralık olarak kullanıldığı bildirildi.

Üzümün , stratejik ürünler arasında yer aldığına işaret edilen açıklamada , söz konusu meyvenin ülke tarımsal ihracatında da önemli bir yer tuttuğu vurgulandı. Bakanlığın  üzüm  üreticilerine mazot ve gübre , organik tarım , iyi tarım , örtü altı iyi tarım , küçük aile işletmeciliği ve biyoteknik mücadele desteği gibi çeşitli kalemlerde destek ödemesi yaptığının altı çizilen açıklamada , ayrıca üzümle ilgili işleme , paketleme ve soğuk hava deposu gibi yatırımlarda da proje tutarının yüzde 50 si oranında hibe sağlandığına dikkat çekildi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli nin ,  yarın   Manisa  da  2019  yılı  üzüm  rekoltesini duyuracağı ve  Manisa  Ticaret Borsasında ilk  üzüm  satışını yapacağı belirtilen açıklamada , Pakdemirli nin ayrıca bağda  üzüm  hasatı şenliğine de katılacağı kaydedildi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =