Bakan Varank'tan 'uçak fabrikası' müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa  Varank  , Türk yatırımcılara ait Aquila Havacılık şirketinin Türkiye'de de  uçak   fabrikası  kurmayı planladığını belirterek , "Türk girişimcilerimizin dünyanın her yerinde y

haber7
0

Almanya-Türkiye Yapay Zeka Konferansı na katılmak üzere Berlin de bulunan  Varank  , ilk olarak Siemens Teknopark ı ziyaret etti.

 

 

Söz konusu tesisteki çalışmalara ilişkin bilgi alan  Varank  , ziyaretinin ikinci durağı olarak Türk yatırımcılara ait Aquila Havacılık ın eğitim uçağı fabrikasında incelemelerde bulundu.  Varank  , şirket ve ürün geliştirme projelerine yönelik yapılan sunumun ardından , üretim merkezini gezdi.

Türk heyetinden Almanya çıkarması 

 

 

Uçak  fabrikası  ziyaretinde  Bakan   Varank  a Türkiye nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ,  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç , Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut , Sanayi ve Teknoloji  Bakan  Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal eşlik etti.

Bakan  Varank  , deneme uçuşu yaptı

Şirketin ürettiği uçakları inceleyen  Varank  , daha sonra Aquila A211 GX modeli iki kişilik tek motorlu eğitim uçağıyla deneme uçuşu yaptı.

Varank , uçuşun ardından , Türk girişimci Celal Gökçen’in satın aldığı Aquila uçak fabrikasında iki kişilik eğitim uçakları üretildiğini ve bu yıl uçakların Almanya’da tasarım ödülü aldığını söyledi.

Şirketin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =