Mahsur kalanlar drone yardımıyla kurtarıldı

Çin'de Sarı Nehri'nde suların yükselmesi sonucu taşlık alanda  Mahsur  kalan 3 kişi ,  drone   yardımıyla  kurtarıldı.

haber7
0

Çin in Ningxia Özerk Bölgesi nin Zhongwei şehrinde dağlık alanda dolaşmaya çıkan 3 kişi Sarı Nehri ne girdi. 1 i kadın 3 kişi , suların yükselmesi sonucu nehrin ortasındaki taşlık alanda  Mahsur  kaldı. 3 kişinin yardım çağrısının ardından kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

 

 

Kurtarma ekiplerinin nehirde yüzerek  Mahsur  kalanlara can yeleği ulaştırma ve onları kurtarma çabaları başarısız oldu. Nehirdeki suların yükselmeye devam etmesi üzerine kurtarma ekipleri , ip bağladıkları  drone  yi  Mahsur  kalanların bulunduğu alana gönderdi.  drone  taşlık alana ulaştıktan sonra kurtarma ekipleri ipe halat bağlayarak  Mahsur  kalanlara ulaştırdı.

Daha sonra yanına can yelekleri alan bir görevli karşı tarafa geçti. Görevli , 3 kişinin de can yeleklerini giydiklerinden emin olduktan sonra nehre gerilen halat  yardımıyla  hepsini karşıya geçirdi. 

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =