280 kilometre hızla giden tren, kapısı açık sefer yaptı!

Japonya'da 340 yolcuyu taşıyan bir hızlı trenin saatte  280   kilometre   hızla  hareket ederken bir süre  kapısı   açık   sefer  yaptığı bildirildi.

haber7
0

Kyodo ajansının haberine göre , East Japan demir yolu şirketinden yapılan açıklamada , Sendai şehrinden başkent Tokyo ya yaptığı  sefer  sırasında bir hızlı trenin kapısının 40 saniye boyunca açık kaldığı , olayda yolculardan zarar gören olmadığı belirtildi.

 

 

Makinist , sorunun , bir temizlik görevlisinin , kapıları açıp kapayan cihazı kapatmayı unutmasından kaynaklandığını ifade etti.

Kondüktörün , dokuzuncu kapının açık olduğuna dair göstergeler üzerine treni Shibata şehrindeki bir tünelde acilen durdurduğu ve 15 dakika süren kontrolün ardından trenin sefere devam ettiği belirtildi.

 

 

​Trende yaklaşık 340 yolcunun bulunduğu ancak kimsenin kapıya yakın durmaması sayesinde yaralanan olmadığı ifade edildi.

Hızlı trenin varış noktasına 19 dakika geç ulaştığı , sorunun 7  hızlı tren  seferini 28 dakikaya kadar geciktirdiği ve yaklaşık 3 bin 300 yolcuyu etkilediği bildirildi.

Japonya nın Shinkansen isimli hızlı trenleri saatte 320  kilometre  hız yapabiliyor. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =