Çin'den ABD'ye çağrı! Bizimle iyi geçinin

 ABD  Başkanı Donald Trump'ın 'biri Çin ile boy ölçüşmeliydi' açıklamasının ardından Çin Dışişleri Bakanlığından , Washington yönetimine 'bizimle  iyi  geçinin' ça

haber7
0

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gıng Şuang , yaptığı açıklamada , iki ülke arasındaki ticaretin karşılıklı "kazançlı" olduğunu ve  ABD  nin ticari anlaşmazlıklar konusunda Çin in katettiği yolun yarısına ulaşabileceğini umduğunu söyledi.

Gıng , Washington yönetiminin , ABD-Çin ilişkilerini teşvik etmek ve ikili iş birliğini geliştirmek için Pekin yönetimi ile "iyi geçinmesini" ümit ettiklerini söyledi.

Trump , dün Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis in Beyaz Saray ı ziyareti sırasında gazetecilerin sorularına verdiği cevapta , "Biri Çin ile boy ölçüşmeliydi. Bu yapılmalıydı. Sadece tek fark ben bunu yapıyorum." ifadelerini kullanmıştı.

ABD Başkanı Donald  Trump  , "ticaret savaşları" tartışması devam ederken , ay başında 1 Eylül den itibaren geçerli olmak üzere , 300 milyar dolarlık Çin ürününe yüzde 10 ilave vergi koyduklarını açıklamıştı. Çin de  ABD  nin bu kararına misilleme yapacağını duyurmuştu.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =