Türkiye'nin de gündeminde! Çin'in Su-57 tahmini: ABD'nin F-35'lerini..

Temmuz ayı sonunda seri üretimine başlanan 5. nesil savaş uçağı Su-57'nin ihracat versiyonu olan Su-57E'nin küresel pazardaki yerini almasıyla birlikte  ABD  yapımı  F-35  savaş uçaklarının tekelinin sona ereceği

haber7
0

ABD yle yaşanan  F-35  krizi nedeniyle  Türkiye  nin gündemine gelen  Su-57  lerden Çin basınında geniş bir haber yayınlandı.

Çin haber portalı Sohu da yer alan haberde , "Rusya  Su-57  savaş uçaklarını ihraç etmeye başladığında ,  ABD  nin 5. nesil savaş uçağı ihracat tekeli darbe alacak. Bu tip uçaklara sahip olmayan ülkeler sadece  F-35  alabiliyor ancak yakında ciddi bir rakip ortaya çıkacak" dendi.

Su-57 nin ihraç edileceği haberlerinin  ABD  yi sevmeyen tüm ülkeleri rahatlattığını ve bu ülkelerin  F-35  e karşı koyma şansı elde edeceğini belirten Sohu , "ABD yle husumet içindeki birçok ülke 5. nesil savaş uçaklarına sahip olabilecek ve  ABD  , bu ülkelere askerlerini göndermeden önce çok iyi düşünüp taşınması gerekecek" ifadelerini kullandı.

Haberde ,  Su-57  ihracatının başlamasıyla birlikte uluslararası 5. nesil uçak pazarındaki durumun kökten değişeceği ve  ABD  ordusunun hayatının zorlaşacağı da vurgulandı.

SERİ ÜRETİM BAŞLADI

Su-57’nin seri üretimine temmuz ayı sonunda başlanmıştı. Uçaklardan ilkinin Rus ordusunun kullanımına bu yıl içerisinde girmesi bekleniyor.

Su-57E , 27 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde  Moskova  yakınındaki Jukovskiy Havaalanı nda düzenlenecek olan MAKS-2019 Fuarı nda ilk kez görücüye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =