Turuncu kategoride aranan 'Pusucu terörist' öldürüldü

İçişleri Bakanlığı tarafından 600 bin lira ödülle  aranan   Turuncu  kategorideki 'Agir' kod adlı  Uğur Arslan  öldürüldü. Arslan'ın eğitim verdiği teröristlere uzay kostümüne benzer

haber7
0

Jandarmanın son yıllarda Ağrı ve bölgede artarak devam eden terör operasyonları sayesinde , terör örgütü mensuplarının eylemleri başta olmak üzere faaliyet alanları büyük oranda azaltıldı.

 

 

Özellikle jandarmanın kullandığı İnsansız Hava Araçları (İHA) ile tespit edildikleri için saklandıkları inlerinden çıkaramayan teröristler , havadan yapılan gözetleme çalışmalarına yakalanmamak için farklı yöntemlere başvurmaya başladı.

MEHMETÇİK GÖZ AÇTIRMIYOR

 

 

Güvenlik güçlerinden korunmak ve gizlenmek için yaptıkları her deneme ve yönteme rağmen gerek İHA gerekse karadan yürütülen operasyonlarla köşeye sıkışan teröristler , Mehmetçik in sıkı takibinden kaçamıyor.

Bölgedeki terör eylemlerini tamamen sonlandırmak ve suça karışanları etkisizleştirmek için çalışmalarına ara vermeden devam eden güvenlik güçleri , bir süre önce İçişleri Bakanlığının "Terörden Arananlar Listesi"nde  Turuncu   kategoride  yer alan ve 600 bin lira ödülle  aranan  "Agir" kod adlı terörist Uğur Arslan ı etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı.

Bu çerçevede İl Jandarma Komutanlığı görevlileri ,  Ağrı  da bir çocuk ve 22 güvenlik görevlisinin şehit edilmesinin de aralarında bulunduğu birçok terör eylemine katıldığı belirlenen Arslan ın yerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =