Oteller para bastı

2019 yılında  Turizm  sektöründe hem ziyaretçi hem de gelirler anlamında yükselişini devam ettiren Türkiye’nin bu performansı  Turizm  şirketlerinin finansal tablolarına da olumlu yansıyor. Akfen GYO’nun 6 aylık

haber7
0

Turizmdeki başarılı performansını 2019 yılında da doludizgin devam ettiren Türkiye’nin bu başarısı  Turizm  şirketlerinin finansal tablolarını da olumlu etkilemeye devam ediyor.

2019 yılının Ocak-Haziran aylarını kapsayan 6 aylık finansal sonuçlarını açıklayan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) ,Türkiye’nin turizmdeki yükselişinin desteğiyle , Türkiye , Rusya ve KKTC’de 20  otel  ve 1 ofis binasından oluşan portföyünden elde ettiği toplam gelir yüzde 19 artışla 49.1 milyon TL’ye ulaştı.

Otel doluluk oranları yüzde 66’ya dayandı

Bu yılın ilk 6 aylık döneminde Akfen GYO’nun Türkiye de faaliyet gösteren 15 otelinin ortalama doluluk oranı yüzde 66’ya çıktı.

Otel doluluk oranlarındaki bu artış beraberinde oda fiyatlarını da artırdı. Akfen GYO’nun Türkiye’de sahibi bulunduğu 15 otelin ortalama oda fiyatı ilk 6 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30’luk artışla KDV hariç 210 TL (33 Euro) olurken , bu otellerden elde ettiği gelir ise yüzde 42 arttı.

Akfen GYO’nun Rusya da faaliyet gösteren İbis  otel  Yaroslavl , İbis Ofis ve  otel  Samara , İbis  otel  Kaliningrad ve İbis  otel  Moskova gayrimenkullerinde ortalama doluluk oranı yüzde 56 ,1 olurken , Türkiye ve Rusya’daki tüm otellerin toplam ortalama doluluk oranı da yüzde 63 ,4 olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =