Meclis'te bebek sürprizi! Kucağına bıraktı gitti

 Yeni Zelanda   Meclis  Başkanı  Trevor Mallard  ,  Meclis  kürsüsünde , bir milletvekilinin oturuma getirdiği iki aylık oğluna biberonla süt verdi. Üç çocuk babası olan Mallard babalık becerisiyle sosyal medyada bü

haber7
0

İşçi Partisi milletvekili  Tamati Coffey  , oturuma Temmuz da dünyaya gelen oğlu  Tutanekai  ile katıldı.  Tutanekai  , öğle sütünü oturum sırasında Mallard ın kucağında içti. Mallard , Kasım 2017 de de milletvekili Willow Jean Prime ın üç aylık kızına süt vermişti.

 

 

Trevor Mallard ,  bebek  kucağındayken çekilen fotoğrafı Twitter da paylaştı ve "Normalde bu kürsüde  Meclis  oturumlarını yönetenler oturur. Ama bugün bir VIP koltuğu benimle paylaştı" dedi ve yeni baba olan milletvekilini kutladı.

BABALIK İZNİ 26 HAFTAYA ÇIKIYOR

 

 

Parlamento iki yıl önce babalık iznini 18 haftadan 22 haftaya çıkarmıştı. Bu iznin Temmuz 2020 da 26 hafta çıkarılması planlanıyor.

Yeni Zelanda Başbakanı  Jacinda Ardern  , geçen yıl Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantılarına üç aylık oğlu Neve ile katılarak tarihe geçmişti.

Bebeğin resmi ziyaret sırasındaki masraflarının çift tarafından karşılandığı açıklanmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: BBC TÜRKÇE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =