İsveç’te çocukları hedef alan hırsızlık vakaları rekor seviyede

İsveç’te  çocukları   hedef   alan  soygun vakalarının  rekor  seviyeye ulaştığı açıklandı.  hırsızlık  olaylarının artmasından genç yaştaki göçmenler sorumlu tutuluyor.

haber7
0

İsveç Suç Önleme İdaresi (BRA)’nin son verilerine göre , yılın ikinci çeyreğinde ülkede , 18 yaşın altındaki genç ve çocuklara karşı gerçekleşen 637  hırsızlık  olayı rapor edildi. Summit News’in haberine göre bu veri , BRA’nın açıkladığı en yüksek sayı olmakla birlikte 2017’nin aynı döneminde İsveç’te 358 olan  hırsızlık  vakası 2018’de 505’e yükseldi. Habere göre 2015 yılında yine çocuklara karşı soygun vaka sayısı bin 84 olarak rapor edilirken , bu sayının 2019 yılının sonuna kadar 2 bin 500’e ulaşması bekleniyor. İsveç’in Växjö kentinde son yıllarda daha çok göçmen olarak gelenlerin soygun gerçekleştirdikleri ve çocukların telefon , küçük motosiklet veya mücevherlerini çaldıkları rapor edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =