Yerli tabanca üretiminde "seri" dönem

Türk savunma sanayisindeki silah üreticileri , Özgün  Yerli   tabanca  Geliştirilmesi Projesi kapsamında güvenlik güçlerinin envanterine , etkinliği yüksek  Yerli  tabancalar kazandırıyor.

haber7
0

Türk savunma sanayisi , Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda savunma ve havacılığa yönelik ürün geliştirme ve üretim çalışmaları yürütüyor. Hafif silahlar grubunda son dönemde geliştirilen  tabanca  ve tüfeklerin  seri  üretimi başarılı şekilde sürdürülüyor.

Bu kapsamda , Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin silahlı hizmet etkinliğini artıracak , uluslararası standartlarda ve teknolojik üstünlüğü bulunan , uluslararası pazarda rekabet edebilecek bir tabancanın geliştirilmesi amacıyla Özgün  Yerli   tabanca  Geliştirilmesi Projesi hayata geçirildi. Proje , tabancanın  Yerli  imkanlarla tasarlanması , kalifikasyonu , geliştirilmesi , üretilmesi , bakımı ve idamesine yönelik çalışmaları kapsıyor.

2018 de başlayan "Özgün  Yerli  Tabanca" teslimatlarında geçen sürede önemli mesafe alındı.

Cumhurbaşkanlığı SSB ile sözleşme imzalayan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret AŞ "TP9 SF Mete" ve Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ "SAR9 Mete" tabancalarını üreterek , Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğünün kullanımına sunuyor. Böylece güvenlik güçleri tarafından kullanılan tabancaların yerini ateş gücü yüksek  Yerli  ürünler alıyor.

235 bin  tabanca  tedarik edilecek

Samsun Yurt Savunma ve Sarsılmaz ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =