Bölgeye yeniden huzur ve hizmet geliyor

HDP’li başkanları görevden alınan belediyelerde kaynaklar artık PKK’ya gitmeyecek. 31 Mart öncesi kayyum atanan 94 belediye borçlarını ödemiş ve 7 ,5 milyar liralık yatırım yapmıştı.

haber7
0

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla  Diyarbakır  Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ,  Mardin  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın görevden alınmasının ardından belediyerin kaynakları artık terör örgütü PKK’ya gitmeyecek. Yeni yapılan görevlendirmelerle bölgede  huzur  hakim olacak.

7 ,5 MİLYARLIK YATIRIM

31 Mart yerel seçimlerinden önce de  Diyarbakır  ,  Mardin  ve Van dışında HDP’li diğer belediyelere de kayyum atanmıştı. Doğu ve Güneydoğu’daki belediyelere kayyum atanmasıyla beraber bölge , PKK terör örgütünün bastırdığı kültürüne ve sosyal hayatına yıllar sonra geri dönmeye başlamıştı. Kayyumla beraber belediyelerin borcu ödenmiş , bölgeye yatırım artmıştı. 31 Mart öncesi kayyum atanan 94 belediyeye 7 ,5 milyar liralık yatırım yapılmıştı.

KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

Bölgede 73 gençlik merkezi ve 128 kütüphane halkın hizmetine sunulmuştu. 172 Kadın Kültür Merkezi açılırken , 2 bin 644 Aile Çay Bahçesi ve Çocuk Parkı yapılmıştı. Kayyumla beraber , 9 bin 903 kilometre sıcak asfalt dökülmüştü. 18 bin kilometre stabilize yol , 5 bin 735 kilometre içme suyu şebekesi , 19 adet içme suyu arıtma tesisi , 23 adet atık su arıtma tesisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =